Ifjúsági csereprogram Angliában

2011. augusztus 22., címkék: angliai egyesült református egyház, ifjúság

Ifjúsági csereprogramon vett részt harminc fő Yardley Hastingsben augusztus 8-17. között, a United Reformed Church (URC, Egyesült Református Egyház) szervezésében.

Egyház és politika – angol református módra

2010. október 06., címkék: angliai egyesült református egyház, Nagyvilág, Háttér

Dr. Kirsty Thorpe az Angliai Egyesült Református Egyház Főzsinatának moderátora, aki részt vett a brit Munkáspárt szeptember végi konferenciáján Manchesterben.

Az angol reformátusok felhívása a választásokra

2010. május 05., címkék: angliai egyesült református egyház, Ökumené, ökumené

„Kérünk titeket, használjátok szavazatokat felelősen!” – mondta Roberta Rominger lelkésznő, az Egyesült Angol Református Egyház főtitkára.

Az angol református zsoltáríró lelkész emlékezete

2010. április 06., címkék: egyházzene, angliai egyesült református egyház, Nagyvilág

Fred Kaan negyven éven át lelkész és zsoltáríró volt az angol Egyesült Református Egyházban.

Miről ír az angol reformátusok havi magazinja, a Reform?

2010. január 12., címkék: Nagyvilág, újév, Újév, havilap, angliai egyesült református egyház

Az Angliai Egyesült Református Egyház havilapjának legújabb számát mutatjuk be most olvasóinknak.

Református lelkésznő a karibi kollégium vezetője

2010. január 11., címkék: beiktatás, marjorie lewis, angliai egyesült református egyház, Nagyvilág

Az angliai Egyesült Református Egyház egyik lelkésznőjét választották meg a nyugat-indiai/Karibi-térség Egyesült Teológiai Kollégiumának vezetőjévé.

Angol moderátor: 2010 vízválasztó év lesz

2010. január 11., címkék: Nagyvilág, angliai egyesült református egyház, klímavédelem

Az angol reformátusok moderátora szerint a világ vezetőinek az előttünk álló évben meg kell állapodniuk a klímavédelem legsürgősebb tennivalóiról, ha ez nem sikerül, végzetesen elmulasztják a talán utolsó lehetőséget.

’”Az új év új reményeket hoz, de ha nem járul ehhez új és nagyobb felelősség, akkor minden elmulasztott lehetőség marad” – mondta év eleji értékelő beszédében az angol reformátusok moderátora, John Marsh lelkész. Visszautalva a koppenhágai klímakonferenciára, tragikusnak nevezte, hogy néhány ország képes volt megakadályozni az érdembeli döntést. A brit reformátusok is támogatják azt a kezdeményezést, amely 2020-ig 40%-kal csökkenteni tervezi a károsanyag-kibocsátását. Az idén Mexikóba tervezett újabb klímaforduló mellett kampányolók a reformátusok között is abban reménykednek, hogy újra lehet kezdeni a kedvezőbb kilátásokat hozó forgatókönyv tárgyalását. A moderátor sürgette a brit kormányt, hatékonyan lépjen fel a tényleges nemzetközi megegyezés érdekében, illetve a globális felmelegedés ellen tehető legsürgősebb lépések megtétele érdekében. (urc.org.uk – 2010-01-11- dr. békefy – ©reformatus.hu)

Szokatlan téli szeretetvendégség a hó fogságában

2010. január 08., címkék: havazás, angliai egyesült református egyház, Nagyvilág

A petersfieldi/Anglia gyülekezet, amelyik a Londont Portsmouth-szal összekötő A3-as út mellett fekszik, a január 5-i éjszakára megnyitotta ajtaját a nagy havazás miatt kényszerpihenőt tartók előtt.